Територіальні органи ДПС
у Запорізькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Працівники запорізьких профспілок прослухали та занотували новації податкового законодавства

24.10.2019

У Будинку профспілок пройшов податковий семінар для представників профспілкових організацій працівників охорони здоров’я Запорізької області. Спеціалісти податкової служби звернули увагу слухачів на особливості оподаткування неприбуткових організацій, якими є профспілки.

Зокрема, щоб не втратити статус неприбутковості і відповідні податкові пільги, організації повинні чітко дотримуватись напрямків використання і розподілу отриманих доходів. Ці доходи повинні використовуватись тільки для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової профспілкової організації, реалізації мети та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Крім того, слухачам семінару нагадали про особливості звітування до контролюючих органів. Для неприбуткових профспілкових організацій передбачена особливість подання звіту – вони звітують лише у разі порушень вимог неприбутковості. Тобто професійні спілки, їх об'єднання та організації, які відповідають вимогам неприбутковості, можуть не подавати профільну та фінансову звітність.

Також фахівці ГУ ДПС у Запорізькій області розповіли про оподаткування виплат профспілкових організацій. З урахуванням встановленого в 2019 році розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо сума виплат чи відшкодувань члену профспілки не перевищує 2690 грн, то вона не включається до оподатковуваного доходу такої особи, тобто не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

Сума нецільової благодійної допомоги, що надається профспілковою організацією фізичній особі у розмірі, який не перевищує 2690 грн, також не оподатковується ПДФО і військовим збором.

Разом з тим, лектори-податківці розповіли про новації, запроваджені законами №115 і 116 від 19.09.2019 року щодо подання з 2021 року єдиної звітності з податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску та законодавчі зміни щодо застосування РРО.

Фотоматеріали по темі